A komplexum, hogy támogassa a gerinc gyakorlatokat kell végezni 2-szer naponta - reggel és este (reggel - szükséges). Amikor végző gyakorlatok a gerinc szükség van egy megfelelő lelki hozzáállás.

Gyakorlatok a gerinc otthon

Mit kell tennem, hogy végre gyakorlatok a gerinc?

• goodwill kapcsolatban a környező világ;
  • összpontosítani hatékony kreatív munka minden gyakorlat (minden mást meg kell elfelejteni 15-20 perc).

Meg kell végezni gyakorlatokat a padlón (a szőnyegen); ruhákat kell a lehető legkisebb. Először győződjön №1 légzőgyakorlatok a gerinc. Kezdjük egy teljes kikapcsolódást nyújt. Miután minden gyakorlatot 15-20 másodpercig pihenni. Befejezés egy sor gyakorlatok a gerinc támogatást, akkor csukd be a szemed és lazíts 1-2 percig.

Gyakorlat a gerinc támogatás №1

A kiindulási helyzet a gyakorlat -, hogy üljön le a sarkát korábban térdelt. Hát egyenes, bal megragadja az ecset mögött. Készíts egy kis levegőt az orron keresztül. Lassan lehajolt, hogy megérintse a homlokát pad. Hajlásmérésnél finoman kilégzés. Lassan visszatér az eredeti helyzetébe simán belélegzik. A hátsó egyenesen kell. Ül a sarka, hogy egy éles kilégzés a szájon keresztül. Végezze 5-8 alkalommal. Az akut fájdalom a gerinc támaszkodni kezét.

Gyakorlat a gerinc 1 - fotó

Gyakorlat a gerinc №2

Kiinduló helyzet - hazugság a gyomor, lábbal, kezét felhúzott vállak alatt, tenyérrel lefelé. Támaszkodva a kezét, letép a mellkas a padlóról, has szorította a földre. Hogy abban a helyzetben 3-5 másodpercig, majd tépje kezekkel a padlón. Freeze 3-5 másodpercig, majd térjen vissza a kiinduló helyzetbe. Ez ellazítja 15-20 másodpercig (a homlok érinti a padlót). Breath nyugodt, sekély.

Gyakorlat a gerinc 2 - fotó

Gyakorlat a gerinc támogatás №3

A kiindulási helyzet a gyakorlat - feküdjön a földre a hátán. Hajlítsa meg a bal lábát két kézzel, és nyomja az emlő 5 # 8209; 10 másodpercig. Préselik, hogy kiadja a lábát, és simítsa ki, pihenni. Nem ugyanaz a jobb lábát. Ezt követően hajlítsa mindkét lábát egyszerre, csattal kezüket, térdre szorította a mellét, a fej, a könyök a térd és rögzítse a pozíciót 10-15 másodpercig. Tedd egy gyakorlat a gerinc 4-szer, reggel és este. Breath nyugodt, sekély.

Gyakorlat a gerinc 3 - fotó

Gyakorlat a gerinc №4

Kiinduló helyzet gyakorlatok - feküdjön a hátán a mat, keze le az oldala, a lábak kiegyenesedik. Bal kezével, hogy megragad az alsó harmadában jobb sípcsont a láb lift, húzza fel a lábát, hogy a lágyék fold a bal lábát. Térd feküdt az egyik oldalon, így a láb szintjén az ágyék, így elengedni, és feküdjön le 5 másodpercig, majd térjen vissza a kiinduló helyzetbe. Ez nem azonos a másik lábát. A gyakorlat a gerinc 5-8 alkalommal, reggel és este. Légzés sekély, az orron keresztül.

Gyakorlat a gerinc 4 - fotó

Gyakorlat a gerinc támogatás №5

Kiinduló helyzet - dőljön hátra a mat, karját a test mentén. Pihenjen, feküdjön le 20-30 másodpercig. Emeld fel a lábát, anélkül, hajlítás térdre, hogy a feje fölött; letép egy medence a padlóról, és támogatja a szervezet csak a derék fölött kezet (könyökök pihenni a padlón). Próbálja meg, ha lehetséges, hogy a láb a feje mögé, és érintse meg a lába padlót. Maradjon ebben a helyzetben 15-20 másodpercig. Az elején a gyakorlat, hogy egy rövid lélegzetet, majd lélegezni felszínesen, egy kis szünet a belégzés és a kilégzés. Végezze gyakorlatok javítására gerinc állapotát szüksége reggel és este 5-8 alkalommal.

Gyakorlat a gerinc 5 - fotó

Gyakorlat a gerinc №6

Lába a padlón, vegye fel a lehető legmagasabb legyen. Blades vannak nyomva a földre, kezében feltámasztva a gerinc ágyéki régióban. Ilyen helyzetben kell lennie # 5, 8209; 10 másodpercig. Visszatér a kiindulási helyzetbe, és pihenjen. Légzése: rövid lélegzet - szünet. Végezze 8 alkalommal, reggel és este.

Gyakorlat a gerinc 6 - fotó

Gyakorlat a gerinc №7

Kiinduló helyzet - dőljön hátra a szőnyeg, a keze le az oldala. Pihenő a könyökére, szükséges, hogy szakadjon # 8209 nyaki, háti gerinc a földről; érintse meg a koronát emeleti, prognuv vissza a mellkasi régióban. Maradjon ebben a helyzetben 5 # 8209; 10 másodpercig. Breath nyugodt, sekély. Végezze 8 # 8209; 10-szer, reggel és este.

Gyakorlat a gerinc 7 - fotó

Gyakorlat a gerinc támogatás №8

Kiinduló helyzet - áll négykézláb. Kiegyenesedik a könyök (ha a gyakorlat figyelemmel kíséri ezt a folyamatosan). Figyelembe véve az „idő” hajolni a fejét, figyelembe állát mellkas, hát kanyar ív. Miután tartózkodik ebben a helyzetben 3-5 másodpercig, lassan hajlítsa vissza a mellkasi régióban. Hogy ne dobja vissza a fejét! Erősít a pozíciót 3-5 másodpercig. Ülj a nyomában, és nem nyúlik. Végezze gyakorlatok támogatására a gerinc jobb egészségi reggel és este 5 # 8209; 10. Légzés sekély, az orron keresztül.

8. gyakorlat - Fotók

Gyakorlat a gerinc №9

A kiindulási helyzet a gerinc gyakorlatok - feküdt a hasán. Támaszkodnak a kinyújtott kéz, a maximális kanyarban a háti gerinc, a has nyomni a földre. Letép egy medence a padlóról, üljön a sarka, és nem nyúlik. Fuss 5 alkalommal a betegségek megelőzésének a gerinc.

Gyakorlat a gerinc 9 - fotó

Gyakorlat a gerinc №10

Kiinduló helyzet - üljön a nyomában; hát egyenes, térdek egymástól 45 fokban, a lapátok csökken. Bal kezével a háta mögött, hogy átfogja a jobb kezét. Készíts egy rövid lélegzetet az orrodon keresztül, majd lassan hajlítsa a jobb lábát (lágy kilégzés), érintse meg a homlok pad, nem veszi a sarka a padlóról. Maradjon ebben a helyzetben az 5 # 8209; 10 másodperc (nem szabad belélegezni ebben az időben). majd fokozatosan kiegyenesedik, és vegyen egy mély lélegzetet sima, amelynek során a visszatérés a kiinduló helyzetbe. Élesen kilégzés a szájon keresztül ( „ha”), akkor tegye meg a kiindulási helyzet, és a lejtők a bal térdét. Ismételjük meg a gyakorlatot a gerinc 6-8 alkalommal.

Gyakorlat a gerinc 10 - fotó

Feladat, hogy támogassa pozvonochnika№11

Kiindulási helyzet - álló, láb váll szélessége egymástól, karok le az oldala, egyenes háttal. Lassan leül felemelése nélkül a sarok le a földre a lehető legalacsonyabb, karját előre. Lassan feláll, a hátsó síknak kell lennie. Mivel a harmadik zömök kis ugrál. Gyakorlat végre 10-12 alkalommal. Ügyeljen arra, hogy a szervezet nem tér el az oldalra, előre és hátra.

Gyakorlat a gerinc 11 - fotó

Gyakorlatok akut hátfájás

Gyakorlat fájdalom enyhítésére a gerinc №1

Mellé az asztalra, sovány kezét, hogy eltolja a súlypont a kezében, így állni 1-1,5 perc.

Gyakorlat akut fájdalom a gerinc №2

Finoman rázza a csípőjét, hogy a bal és a jobb oldalon. Ha van egy radikulitnoe görbület a gerinc a hát alsó, a medence kell váltani az ellenkező irányba. Például, ha egy görbület a gerinc balra van szükség, hogy elmozdulás a medencét, hogy a jobb és maradj ebben a helyzetben 1-2 percig. Általános szabály, hogy könnyebbé válik.

Gyakorlat fájdalom enyhítésére a gerinc №3

Feküdj gyomra kemény felületre, tedd a derék forró vizes palackot, és óvatosan rázza a medence 1-1,5 perc - először balra, majd jobbra.